Jak dbać o biżuterię

Jak zachować atrakcyjny wygląd biżuterii?

Biżuteria to artystyczne wyroby złotniczo - jubilerskie, które służą nam jako ozdoba i uzupełnienie stylizacji. Do jej przygotowania mistrzowie rzemiosła wykorzystują swój kunszt i pieczołowitą pracę, po to żeby zadowolić swoich Klientów pięknymi i eleganckimi wyrobami. Zarówno stopy metali jak i drogocenne kamienie wymagają od właścicieli szczególnego traktowania, po to aby jak najdłużej zachowywały swój nieskazitelny wygląd.

jak dbac o bizuterie

Istotnym zaleceniem jest zdejmowanie biżuterii  na czas prac domowych i co jest równie ważne odłożyć ją w bezpieczne miejsce. W ten sposób powinniśmy uniknąć takich uszkodzeń jak zagniecenia, zarysowania, ukruszenia bądź inne ubytki powstałe na skutek mechaniczny. Ponadto dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na działanie środków czyszczących, które także mogą mieć negatywny wpływ na jej wygląd. Analogicznie należałoby postępować z biżuterią ozdabianą kamieniami szlachetnymi, tym bardziej że są delikatniejsze, mogą ulec zahaczeniu i wypaść. Biżuterię pustą, czyli z tzw. „dmuchanego złota” powinno się zdejmować także na czas snu. Zapobiegnie to uszkodzeniom lub deformacjom.

Odświeżanie i przechowywanie biżuterii

Kiedy zależy nam na jak najdłuższym atrakcyjnym wyglądzie wyrobu jubilersko – złotniczego, powinniśmy co jakiś czas go odświeżać. Istnieją specjalnie przeznaczone do tego środki, w których zanurza się wybrane przedmioty. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, odrębnych dla różnych metali. Po namoczeniu biżuterię należy osuszyć delikatną ściereczką i wypolerować.

Przechowywanie naszych ozdób to również sprawa, której nie powinno się zaniedbywać. Pozostawione byle gdzie nie tylko mogą się zawieruszyć, ale także ulec zarysowaniom i innym uszkodzeniom. Polecamy do tego specjalne kuferki i pudełka, wyłożone delikatnym materiałem. Dzięki temu ozdoby, będą służyć długie lata i wciąż cieszyć atrakcyjnym wyglądem.

Profesjonalny złotnik w Szczecinie

Szeroki wybór biżuterii

  • Kolczyki i naszyjniki - osobno i w zestawach
  • Gustowne sygnety i pierścionki w Szczecinie
  • Delikatne celebrytki i złote łańcuszki
  • Oryginalne bransoletki do różnych stylizacji
Pracownia złotnicza Waldemar Konarski

Usługi złotnicze Szczecin

Pierścionki zaręczynowe i obrączki

Obrączki ślubne Szczecin